Obsługa Spółki z o. o.

Firma bez ZUS

Ile kosztuje prowadzenie spółki z o.o.?

Na koszt prowadzenia spółki z o.o. składają się głównie:

  • koszt rejestracji – 1000 zł jednorazowo
  • koszt prowadzenia księgowości, w tym sprawozdania finansowe – od 499 zł / m-c
  • Cała reszta jest taka sama jak w działalności gospodarczej – trzeba mieć adres siedziby, osobny rachunek bankowy i pieczątkę

Dodatkową korzyścią prowadzenia spółki z o.o jest możliwość nie płacenia ZUS, rozdzielenia majątku firmowego od prywatnego oraz możliwość ograniczenia odpowiedzialności z tytułu prowadzonej działalności, co czyni ją najbezpieczniejszą formą prowadzenia działalności.

Dla kogo firma w formie spółki z o.o. jest polecana?

  • Dla wszystkich planujących rozpoczęcie działalności gospodarczej, jednoosobowo lub w formie spółki.
  • Dla start-up’ów – spółka daje bardzo dokładny pogląd na stan ekonomiczny prowadzonego przedsięwzięcia.
  • Dla samozatrudnionych oraz firm zatrudniających pracowników, które chcą oszczędzić na formalnościach i składkach planują przesunąć pracowników z formy zatrudniania na podwykonawstwo.
  • Małych i średnich przedsiębiorstw prowadzonych w oparciu o wpis do ewidencji.
  • Działających już firm o ugruntowanej pozycji, które chcą rozpocząć proces planowania sukcesyjnego lub dalszego rozwoju swojej firmy.

Sprawdź czy spółka z o.o. jest dla Ciebie! Nie da się ukryć, że takie rozwiązanie posiada wady i zalety, przez co nie jest uniwersalnym rozwiązaniem. Umów się na konsultację już teraz!

Kontakt

Czy wiedziałeś, że możesz w Polsce prowadzić firmę i nie płacić ZUS?

Założenie spółki z o.o. jest najbardziej powszechnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcą w Polsce prowadzić działalność i jednocześnie nie płacić składek ZUS. Spółka powinna wtedy posiadać przynajmniej dwóch wspólników.

Prowadząc jednoosobową działalność gospodarczą musisz każdego miesiąca opłacać składki ZUS bez względu na stan Twoich przychodów i ilość zleceń.

W pierwszych dwóch latach prowadzenia firmy wysokość składki ZUS to około 600zł, co dla większości przedsiębiorców nie stanowi istotnego kosztu. Później jednak składka ZUS wzrasta aż do ponad 1600 złotych miesięcznie, co niejednokrotnie przekracza możliwości młodych firm.

Swoim Klientom zapewniamy obsługę uwzględniając specyfikę prowadzonej przez nich działalności oraz najbardziej aktualne uwarunkowania rynkowe. Zespół Kancelarii jest na bieżąco z trendami, śledzi otoczenie prawne, polityczne, ekonomiczne i społeczne. Wykorzystujemy prawo do ochrony majątku przedsiębiorcy, ale też do podniesienia sprzedaży.

Rejestracja nowych spółek

Podczas konsultacji sprawdzimy czy w Twoim wypadku spółka z o.o. to najbardziej optymalne rozwiązanie i zajmiemy się całością, by zaproponowane rozwiązanie wdrożyć w Twojej firmie.

Sposoby na założenie spółki

Spółkę z o.o. można założyć na dwa sposoby. Pierwszy z nich to S24 – czyli skorzystanie z możliwości elektronicznego zakładania spółki. Charakteryzują ją niski koszt założenia (350 pln), szablonowa gotowa umowa, i wszystko załatwione online.

Drugi to umowa u notariusza, a następnie złożenie wniosku do sądu o wpis. W tym przypadku mamy dedykowaną umowę spółki, a więc wyższe koszty jej przygotowania przez prawnika. Ponad to potrzebujemy taksy notarialnej, co dodatkowo wydłuża czas zakładania spółki, a część czynności trzeba wykonać osobiście.

Kontakt

Jak poradzić sobie z ciągle zmieniającym się prawem podatkowym? Brak Ci czasu, aby być ze wszystkim na bieżąco? A może chcesz to zostawić specjalistom i zająć się rozwojem firmy? W takim razie jesteś we właściwym miejscu.

Dobrze wiemy jak trudno jest zadbać o księgowość. Nie ważne, czy jesteś stowarzyszeniem, jednoosobową działalnością czy spółką. Zamiast zajmować się rozwojem firmy cały dzień siedzisz w papierkach mając nadzieję, że są dobrze wypełnione. To nie o to w tym chodzi! Zajmij się prowadzeniem firmy, a księgowość pozostaw nam.

Zgłoszenie do sądu i urzędów

Podczas zakładania spółki pomożemy Ci złożyć wniosek o jej wpisanie do Krajowego Rejestru Sądowego i dokumentacji spółki w innych urzędach.

Dobór optymalnego modelu

Podczas konsultacji z Tobą, wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojego biznesu. Tylko najlepsze decyzje zagwarantują Ci sukces na rynku.

Usługa rachunkowa Twojej spółki

Pomożemy Ci także przekształcić formę działaności gospodarczej w inną, w taki sposób, aby Twoja firma na tym skorzystała.

Kontakt