Nowa ustawa ministerstwa

Resort przygotowuje obecnie nową ustawę dotyczącą zatrudnienia cudzoziemców, której celem jest przede wszystkim dalsze uproszczenie procedur. Jej priorytetem jest jednak elektronizacja procedur.

Proces zatrudniania pracowników jest często długi i złożony, jednak proponowane przez ministerstwo zmiany mają go przyśpieszyć i ułatwić pracodawcom szybkie zatrudnienie pracownika.

Ministerstwo tworzy nową ustawę
Nowa ustawa dla pracodawcow

Co ustawa oferuje pracodawcom?

Głównie oszczędność czasu. Ograniczenie wizyt pracodawcy i pracownika w urzędzie (poza szczególnymi przypadkami) może zadowolić nie jednego przedsiębiorcę.

Należy jednak pamiętać, że pracodawcy, jak i cudzoziemcy, będą musieli mieć własne konta, które pozwolą im zarządzać swoimi dokumentami i wygodnie kontaktować się z urzędem.

Uregulowanie wynagrodzeń cudzoziemców

Kolejną funkcją elektronizacji będzie po prostu uregulowanie wynagrodzeń cudzoziemców.

Cudzoziemcy podejmujący pracę w Polsce przyczyniają się bez wątpienia do rozwoju polskiej gospodarki i częściowo uzupełniają braki kadrowe w wielu branżach.

Warto także podkreślić, że pod koniec czerwca 2022 do ubezpieczeń zgłoszonych było niemal 715 000 pracowników z Ukrainy!

Wypłata wynagrodzenia dla cudzoziemcow
Ułatwiamy przedsiębiorcom pracę nad firmą

Usprawnienie zawierania umów

Aby usprawnić zawieranie umów z pracownikami, warto skorzystać z pomocy Kancelarii Podatkowej. To dosłownie połączenie zakresu działalności Biura Rachunkowego i Radcy Prawnego. Oznacza to, że taka instytucja zadba o pełną opiekę nad Twoją firmą. Zapoznaj się z ofertą Biura Rachunkowego TaxLex z Ełku.