Dla kogo jest działalność nierejestrowana?

Jeśli zajmujesz się drobna działalnością zarobkową – na przykład udzielasz korepetycji, ale jest to tylko dodatkowe źródło dochodu, na którym zarabiasz niewiele – działalność nierejestrowana jest świetnym rozwiązaniem właśnie dla Ciebie!

Pamiętaj jednak, że nie przychód nie może przekroczyć w żadnym miesiącu 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia. Po przekroczeniu tego progu należy założyć działalność rejestrowaną.

Prowadzenie nierejestrowanej działalności gospodarczej w 2022

Jakie składki należy płacić przy działalności nierejestrowanej?

Nie musisz płacić żadnych składek! Z tytułu prowadzenia działalności nierejestrowanej nie ma obowiązku odprowadzania jakichkolwiek składek ZUS, zarówno społecznych czy zdrowotny. Działalność nierejestrowana to zatem jeszcze większe możliwości dla początkujących biznesów!

Podatek dochodowy w działalności nierejestrowanej

Prowadzenie działalności nierejestrowanej nie zwalnia natomiast z obowiązku odprowadzania podatku dochodowego z tytułu osiąganych dochodów. Przychody z tego tytułu nie są bowiem zwolnione z podatku.

Należy także pamiętać, że po przekroczeniu limitu przechodów, Twój mały, nierejestrowany biznes zostanie uznany za działalności gospodarczą.

Opłata podatku dochodowego w działalności nierejestorwanej

Kancelaria podatkowa dla nierejestrowanej działalności

Wsparcie przypadku prowadzenia każdego rodzaju działalności jest niezwykle pomocne. Na każdym kroku może pomóc ci Kancelaria Podatkowa TaxLex mieszcząca się w Ełku. Sprawdź pełną ofertą i zobacz, jak możemy pomóc Ci rozwinąć skrzydła w biznesie!