Drodzy!
Oczywiście, że cena ma znaczenie. Czy jednak faktycznie jest to najważniejszy czynnik przy wyborze odpowiedniego biura księgowego? Trzeba pamiętać, że dobry księgowy to często także świetny doradca w Twoim biznesie.

Czy warto kierować się ceną przy wyborze księgowości?
Biuro Rachunkowe Tax-Lex Ełk - odpowiedzialność księgowego

Odpowiedzialność księgowego

Odpowiedzialność to bez wątpienia istota sprawa! Dzięki przekazaniu księgowemu pewnej części odpowiedzialności jesteśmy w stanie poukładać życie zarówno prywatne, jak i biznesowe – do czego wszyscy dążymy. W Tax-Lex wiemy, jak ważne są obie te kwestie. Dlatego też reprezentując naszych klientów i wykonując obsługę księgową w ich imieniu staramy się utrzymać niezmiennie wysoki poziom. Dzięki temu możemy powiedzieć, że gwarantujemy naszym klientom spokojną głowę przy zarządzaniu rozwojem ich firm.

Terminowość

Słowo klucz w księgowości i podatkach. Właściwie wszystkie, ogólne pojęte „sprawy biznesowe” wymagają określonego deadline. Nie inaczej jest w przypadku obsługi księgowej Twojej firmy. To właśnie księgowy powinien zadbać o należyte respektowanie terminów, ponieważ ich przekroczenie może nawet skończyć się wysokimi karami finansowymi dla przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo

Świadomość tego, że to specjaliści czuwają nad Twoimi sprawami potrafi pomóc zachować spokojną głowę. Gwarantują to księgowi z wieloletnim doświadczeniem, którzy stale się dokształcają i nie stoją w miejscu. Nie zapewni Ci tego praktykant, student, czy stażysta. Co prawda każdy chętny i zdeterminowany może się kiedyś tego wszystkiego nauczyć. My, jako księgowi, jak najbardziej jesteśmy za tym – to otwarty i chłonny rynek! Dla takich osób też staramy się być tym pierwszym krokiem w drodze do zawodu, pełnimy tą misję, jednak prywatnie, nie chcielibyśmy, aby naszą księgowość prowadził ktoś, kto się dopiero się tego uczy, a tym bardziej jeżeli uczy się na naszej firmie.

Co więcej, bardzo dobrym zwyczajem jest Polisa OC dla firm księgowych. Chroni to obie strony przed ewentualnymi błędami, które nie zawsze zależne są od czynnika ludzkiego. Dla nas to standard, jednak w wielu biurach nadal brak takiej ochrony.

Biuro Rachunkowe Tax-Lex Ełk - 100% bezpieczna księgowość

Konsultacje z księgowym

Podczas konsultacji możesz zapytać doświadczonych księgowych, prawnika, jak i współpracującego radcę prawnego, którzy pokierują Cię na dobrą biznesową drogę. Dodatkowo zaproponują Ci najlepsze rozwiązania oraz zasugerują, co możesz zmienić w Twoim biznesie. Pomoże Ci to ochronić się przed przykrymi konsekwencjami. Zawsze zalecamy naszym klientom, aby najpierw zapytali nas, zanim podejmą kluczową decyzję dotyczącą firmy, ponieważ łatwiej jest zaradzić przed niż po fakcie.

Dostępność

Dobry księgowy jest dostępny zawsze, oczywiście z umiarem – nie w weekendy czy wieczorami. Tu pierwsze skrzypce gra właśnie odpowiedzialność. Mając rodzinę i życie prywatne, trzeba też odpoczywać, regenerować się. Wychodzimy z założenia, że pracujemy, by żyć, a nie żyjemy, by pracować.

Dobry zespół księgowy

Zespól to świętość, bez niego nie jesteś w stanie stworzyć żadnego skalowalnego biznesu. Poczucie, że tworzymy fajny, zgrany team, działamy i wspólnie procedujemy, wiemy dokąd zmierzamy, mamy jasno sprecyzowaną misję daje motywację nie do ocenienia. Zajmując się podatkami kilkanaście lat nie jedno już widzieliśmy. Kiedyś myśleliśmy, że nic nas nie zdziwi, teraz wiemy, że czujnym trzeba być na każdym kroku. Wczorajsza informacja dziś może być już nieaktualna. Z tego względu każde pytanie i zagadnienie staramy się weryfikować, a wymaga czasu, energii i zasobów ludzkich. Z tego właśnie względu dążymy do tego, by więź z naszymi klientami była podobna do tej, która panuje w naszym zespole.

Czy nadal uważacie, że cena, którą zapłacicie za profesjonalną obsługę księgową swojej firmy jest najważniejsza?
Zapytaj swojego księgowego o wartości jakimi się kieruje, co jest w stanie dać Tobie, Twojemu biznesowi, pomyśl czy możesz mu zaufać.

Po uzyskaniu odpowiedzi na pytanie będziesz w stanie stwierdzić, czy ta współpraca jest warta tego, co płacisz.

Sami nie jesteśmy zwolennikami pracowania za pół darmo – ani sami tak nie chcemy pracować, ani nie chcemy, by robił to nasz zespół i współpracownicy.

Czy zatem najwyższa cena świadczy o tym, że to najlepszy księgowy? Absolutnie nie!
Bądźmy rozważni, rozsądni i przede wszystkim zorientowani!

Wszystkiego dobrego!

Biuro Rachunkowe Tax-Lex Ełk - zespół księgowo-prawny